
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Pin Strip |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 1.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04436
Ext.Price$0.04436
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04436 | $0.04436 |
| 10 | $0.02218 | $0.22180 |
| 50 | $0.02026 | $1.01300 |
| 100 | $0.01850 | $1.85000 |
| 500 | $0.01690 | $8.45000 |
| 1000 | $0.01544 | $15.44000 |
| 3000 | $0.01410 | $42.30000 |
| 5000 | $0.01288 | $64.40000 |
| 10000 | $0.01176 | $117.60000 |
